2013. március 28., csütörtök

Élménybeszámoló I. rész

Először is engedjétek meg, hogy elnézéseteket kérjem, amiért nem jelentkeztem már korábban, illetve, hogy az út alatt nem küldtünk bővebb információt, de sajnos (vagy lehet, hogy mégsem annyira) a hajón biztonsági okokból nem volt megfelelő az internet csatlakozás. Most viszont szeretném bepótolni a hiányzásomat és több részletben beszámolni az úton ért élményekről. 

***

Március 14-én éjfél előtt úgy tértem nyugovóra, hogy azon izgultam, vajon a korai induláshoz fel fogok-e tudni ébredni, de Kocsis Tibi munkatársunk biztosította a 4:45-ös ébresztőt. Sajnos az aznap éjjel beállt káosz miatt, lezárták Nyugat-Magyarország felöl az utakat, így szinte biztosak voltak benne, hogy le fogják késni a gépet. Szegényeknek még volt némi remény a hangjukban, mert felpattantak egy éppen arra zakatoló személyvonatra, megadván maguknak az utolsó esélyt. Ezalatt az idő alatt, amíg ők kevésbé békésen zötykölődtek az úton, a 22 főből álló utazócsoport éppen a reptéri bejelentkezési procedúrán ment keresztül, miközben folyamatosan online kapcsolatban álltunk Tibiékkel. Miután mindenki megkapta a beszállókártyáját, a csapat megindult a Miami felé vezető rögös úton. Én, mint kötelességtudó csoportkísérő pedig vártam a csodát, amely check in pultok zárása előtt 5 perccel meg is érkezett, így 8:40 perckor már mindenki a fedélzeten fújhatta ki a reggeli megpróbáltatások izgalmait. De a megpróbáltatások itt még korán sem értek véget, hiszen a kifutópályán vesztegettünk 1 drága órát a csomókban hulló hó miatt. Simon Atila és barátnője Carmen, a meghosszabbított nyaralásuk miatt kénytelenek voltak Németországon keresztül a csoporttól külön utazni, de a mi járatunk csúszása, az ő gépüket is érintette, ami pont arra volt elegendő, hogy a düsseldorfi csatlakozást lekéssék és Chicago-n keresztül még egy átszállással legyenek gazdagabbak. Odautunk innentől kezdve akár simának is mondható, de Miamiba érve hosszú órákat sikerült újból elvesztegetnünk a szigorú határátkelési procedúra miatt. Helyi idő szerint este 22 óra után valamivel a csoport nagyobb része meg is érkezett, majd a bátrabbak még az Ocean Drive-ra is kimerészkedtek, ahol addigra már nagyban bombolt a Miami Music Fesztivál, így az utcákat gyakorlatilag ellepték az elektronikus zene rajongói. Ha valaki érdeklődik a fesztivál vagy az itteni életérzés és tömeg iránt, akkor bátran ajánlom, hogy tekintsetek bele a klippbe.


Az első éjszaka és reggeli után, gyorsan megindultunk a kikötő felé, hogy minél hamarabb elfoglalhassuk a szállásunkat, a több, mint 3000 férőhelyes luxus úszószállodánk erkélyes szobáit. A délután 4 órási kihajózást a csoport már együtt nézte a legfelső, 15. emeleti szintről egy kis napozással egybekötve. :)







A kihajózást követően egy kis szabadprogram vette kezdetét, ahol munkatársaink kedvükre égették szénné magukat, velem az élen :) ugyanis az enyhe szellő feledtette velünk a több, mint 30 fokos hőmérsékletet és a nap égető erejét.

A második ültetéses vacsora minden este 20:30-kor, az Opus névre keresztelt étteremben, fényűző pompa kíséretében került elfogyasztásra, csak úgy, mint legelső este. A napot, pedig nem máshol, mint a 14. emeleten található Sky Lounge szórakozóhelyen zárta a csapat egy kis levezető tánccal.

2013. március 14., csütörtök

St Kitts

Elérkeztünk utazásunk előtti napjához. Ennek tudatában engedjétek meg, hogy még elkalauzoljalak Benneteket utolsó szigetünkre, St Kittsre, ugyanis következő bejegyzésünk már a hajóról történik :)

***

Utunk 6. napján megérkezünk a festői szépségű St. Kitts szigetére, melynek fővárosa Bassettere. Az egy órásra tervezett városnézés alatt meglátogatjuk a Berkeley emlékművet, az Independence Square-t, amely korábban a fő rabszolgakereskedő piacnak számított. A városközpont megismerése után keleti irányba indulva megkerüljük az egész szigetet és több érdekes, szép kilátást nyújtó ponton megállunk fényképezkedni.


Terveink szerint 10:30-kor érkezünk Brimestone Hill Erőd és Nemzeti Park nevű látványossághoz. Az erődöt sokáig ‘a nyugat-indiai szigetvilág Gibraltárja’ néven emlegették, mely a 18. és a 19. század során a regionális brit érdekeket védte és képviselte. Ez a karibi régió legnagyobb erődje, mely a brit mérnökök és az afrikai rabszolgák kitartó, szorgos és minőségi munkájának köszönhetően mára elnyerhette a Világörökség címet. A Citadellából fantasztikus kilátás nyílik a nemzeti parkra és a környező kisebb szigetekre. Egy teljes óránk lesz az erőd és a környező sétaútvonalak felfedezésére.

 
Innen utunkat a Caribelle Batik & Romney Farm felé vesszük. Ez a 8 hektáros botanikus kerttel körülvett koloniális farmház a sziget egyik legrégibb és legjelentősebb kulturális emléke. Még Samuel Jefferson, Thomas Jeffersonnak (az USA 3. elnökének) a nagyapja építtette és több, mint két évszázadon keresztül volt a Jefferson család tulajdona. Ma állami kezelés alatt áll. Kertjében számtalan különleges trópusi növénnyel ismerkedhetünk meg, s kis szerencsével majmokat, kolibriket és egyéb madarakat fényképezhetünk. Az egyik melléképületben egy híres batikoló műhely működik, ahol egy kiselőadás során bemutatják nekünk a különböző textíliák batikolásának folyamatát.

 
Utunkat tovább folytatva elérkezünk a Fairview Great House néven ismert emléképülethez, melyhez szintén több hektáros, nemzetközi hírű botanikus kert is tartozik. Ebben a közel 300 éves épületben megismerkedhetünk a korabeli koloniális élet szinte minden mozzanatával, a rabszolgák mindennapjaitól kezdve a nagybirtokosok életmódjáig. A hatalmas parkban kellemes sétát tehetünk és tovább mélyíthetjük a helyi növényekkel, gyümölcsökkel és madarakkal kapcsolatos ismereteinket.

 
Délután 1 órakor visszatérünk Basseterre központjába és a délután hátralevő bő 3 óráját a városban töltjük, szabad program keretében. Itt lehetőséget biztosítunk a helyi konyha megismerésére, kellemes sétákra, esetleg a városi múzeum vagy homokos tengerpart felkeresésére. De aki nem bírja ki vásárlás nélkül, az sem fog csalódottan távozni a szigetről. St Kitts hivatalos weboldala például melegen ajánlja, hogy tegyünk egy sétát, a Strip nevű utcán, mely vitathatatlanul az egyik legszuperebb utca a szigeten. Nem beszélve az itt található Majom Bárról, amely igazi partihelyszínnek számít a 90-es évek óta. Ja és majd ne csodálkozzunk, ha majmok potyognak útközben az ölünkbe. Talán ezért hívják a szigetet a Karib térség Gibraltárjának?